;

صفحه نخست

تازه های هواشناسی

اخبار و رویدادهای هواشناسی

 

برگزاری نشست عمومی سالیانه هواشناسی استان اردبیل دوشنبه 4 اردیبهشت 1396

 به گزارش روابط عمومي هواشناسی استان اردبیل، نشست سالیانه کارکنان اداره کل هواشناسی استان اردبیل در روز دوشنبه 04 اردیبهشت  ماه 1396 با حضور همکاران محترم از کلیه شهرهای استان در سالن کنفرانس اداره کل هواشناسی استان اردبیل تشکیل شد.

نشست با تلاوت آیاتی از قرآن کریم و پخش سرود جمهوری اسلامی شروع شد. آقای یوسف قاسمی دبیر نشست در مقدمه ای کوتاه ضمن اشاره به رویدادهای سال گذشته ، سال جدید را به تمامی همکاران تبریک و خیر مقدم گفت.
در ادامه برنامه آقای علی دولتی مهر مدیرکل هواشناسی استان اردبیل طی سخنانی ضمن تبریک سال جدید به تشریح عملکرد مدیریت در سال گذشته و اهداف و برنامه های آتی اداره کل هواشناسی پرداختند. دولتی مهر با توجه به نام گذاری سال 1396 بنام سال "اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" توسط مقام معظم رهبری٬ خواستار توجه و نهادینه سازی این شعار در برنامه های کاری و اجرایی اداره کل و ادارات و ایستگاههای تابعه شدند. ایشان همچنین از پیشرفت قابل توجه پروژه رادار هواشناسی و تکمیل و راه اندازی آن در سال 1396 در صورت تخصیص اعتبارات درخواستی خبر داد. ایشان با تاکید مجدد بر سامانه توسعه هواشناسی کاربردی(تهک) خواستار تلاش و فعالیت بیشتر تمامی همکاران در این زمینه شدند و از کلیه همکاران درخواست نمودند که با همکاری با نهادهای موثر در این زمینه مثل مدیریت جهاد کشاورزی برای کاربردی نمودن این سامانه تلاش بیشتری به عمل آورند.
سخنران بعدی آقای سیاوش محمدی معاون فنی و شبکه ایستگاههای استان بودند که درباره عملکرد معاونت فنی در سال گذشته توضیحاتی ارائه نمودند. محمدی در سه بخش ایجاد بسترهای ارتباطی پشتیبان بین ایستگاهها و مرکز سوییچ استان،نگهداری و حفاظت ایستگاههای خودکار در مقابل آسیب های الکتریکی و همچنین پشتیبانی و تجهیز ایستگاهها گزارشی ارایه نمودند و از راه اندازی بستر ارتباطی MPLS در تمامی ایستگاههای هواشناسی استان در سال 1396 خبر دادند.

در ادامه جلسه روسای ستادی هواشناسی استان به تشریح مسائل حوزه کاری خود پرداختند. آقای عظیم بهبودی ریاست اداره توسعه مدیریت و منابع توضیحاتی در خصوص احکام کارگزینی و شغلی همکاران و هم چنین نحوی تکمیل فرم های ارزیابی ، نحوه ارتقاء کارکنان و دریافت طبقه تشویقی ارائه نمودند.

آقای محمد زارعی مسئول حراست هواشناسی استان در خصوص مسائل امنیتی ادارات و ایستگاههای تابعه توضیحاتی ارائه و در خصوص استفاده از شبکه های اجتماعی ،عدم استفاده از امکانات دولتی در انتخابات پیش رو و همچنین سفرهای خارجی همکاران نکاتی را عنوان نمودند.
آقای قاسم هژبرپور سرپرست گروه تحقیقات هواشناسی کاربردی درخصوص ارسال آمار و اطلاعات ایستگاههای تابعه ، در خصوص آموزش همکاران و همچنین با عنایت یه اهمیت ارائه مقالات و کسب امتیاز ازیابی کارمندان توضیحاتی ارائه نمودند.
خانم لیلا اصلانیان رییس اداره مهندسی و تجهیزات در خصوص تکمیل فرم های ادوات فنی، نگهداری ایستگاههای خوکار و سامانه ICS توضیحاتی ارائه نمودند.
آقای محمدباقر فرض الله پور رئیس اداره شبکه پایش در خصوص عملکرد این اداره در سال گذشته و همچنین برنامه های سال آتی این اداره توضیحاتی ارائه نمودند. همچنین در زمینه مشکلات به وجود آمده در ارسال گزارشات جوی و تاخیر و تعجیل در ارسال گزارشات نیز مواردی را مطرح کردند. 
آقای مجید کوهی دبیر تهک استان اردبیل در خصوص سامانه تهک و کاربردی نمودن آن در بین کاربران و همچنین عملکرد سال 1396 توضیحاتی ارائه نمودند.

همچنین رؤسا و مسئولین محترم ادارت و ایستگاههای تابعه در ادامه نشست ، نقطه نظرهای خود را پیرامون مسائل و مشکلات اداری بیان نمودند.
در ادامه نشست مراسم تقدیر از کارمندان نمونه طی سال گذشته به عمل آمد و در آن از همکاران برتر به شرح ذیل تجلیل به عمل آمد:

کارشناسان برتر همدیدی:
شاپور روحبخش

سیامک رستمی

فرامرز فرض اله پور

جبرائیل حاجی زاده

مرتضی ولیزاده حقی

میر طاهر سید گرمرودی

بهمن جوادی

محمد بخشی نژاد

مجتبی آرمی

بابک نیکجو

فرشید سلمانی

یاور درگاهی

محمد احمد پور

داورنوری

کارشناسان برتر:

بهزاد قادسی

شهرام کوثری مهر

رامین عابدی اصل

علی بقایی

پاپور سرباز

کارمندان برتر:

حسین تیموری

اکبر نعمت پرور

محمد علویان

بهرام عبادی

 

منبع خبر:

روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان اردبیل

جايگاه اينترنتي خبر :

http://www.ardebilmet.ir/to/khbar/1396/1396-02-04(neshast).htm

تاريخ خبر :

 07/ 02 / 1396

تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان هواشناسی کشور و اداره کل هواشناسی استان اردبیل می باشد و اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند با ذکر منبع از محتویات آن استفاده نمایند.