;

صفحه نخست

تازه های هواشناسی

اخبار و رویدادهای هواشناسی

 

نشست دبیران گروه جغرافیای اداره کل آموزش و پرورش استان با کارشناسان اداره کل هواشناسی

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان ، در نشست با دبیران گروه جغرافیای استان در تاریخ 21/02/96 علی دولتی مهر ضمن معرفی اجمالی ظرفیت های اداره کل هواشناسی  استان در عرصه های مختلف گفت، پروژه سایت راداری که آرزوی دیرینه استان بود در دولت تدبیر و امید محقق یافت و امروزه با پیشرفت فیزیکی بیش از 75 درصد و هزینه کرد بالغ بر 75 میلیارد ريال در حال اجرا می باشد.

وی افزود با تامین اعتبار حدود 15 میلیارد ريال در سال 1396 انشاالله شاهد بهره برداری این پروژه خواهیم بود.

همچنین دولتی مهر به نصب سامانه فرودگاهی cat II ، که با هزینه کرد بیش از 30 میلیارد ريال در باند فرودگاه اردبیل نصب شده اشاره کردند.

دولتی مهر در ادامه به عملکرد اداره کل اشاره داشته واجرای سامانه تهک را از  اصلی ترین و پر اهمیت ترین محور های توسعه بر شمردند. وی گفت تا آخر سال 95 حدود 2000 نفر عضو این سامانه بودند که انتظار می رود این تعداد در سال 96 به 7000 نفر افزایش یابد.              

وی با بیان نقش اساسی هواشناسی از دوران مدرسه ،  از جمله اقدام های مناسب علمی که می توان در این زمینه انجام داد از جمله  طرح های پژوهشی مشترک میان مدارس ، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و سازمان هواشناسی کشور با رویکرد کاهش خسارات حاصل از مخاطرات جوی و اقلیمی، فرهنگ سازی در جامعه و تدوین کتاب های آموزشی مناسب در مقطع های تحصیلی آموزش و پرورش، برگزاری کارگاه و دوره های آموزشی کوتاه مدت برای مدیران،دبیران و دانش آموزان آموزش و پرورش و تدوین برنامه های راهبردی اثر گذار بر افزایش امنیت جانی و غذایی ، بازنگری سرفصل ها و محتوا در مقاطع تحصیلی کتاب های جغرافی بر اساس نیازهای جامعه از دیگر اقدام هایی است که می تواند جایگاه علم هواشناسی و اقلیم شناسی را در کشور نهادینه کند و بر کیفیت این علم بیافزاید.

در پایان این نشست  از قسمت پیش بینی و ایستگاه کشاورزی اردبیل توسط دبیران محترم بازدید به عمل آمد.

 

منبع خبر:

روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان اردبیل

جايگاه اينترنتي خبر :

http://www.ardebilmet.ir/to/khbar/1396/1396-02-21(Jography).htm

تاريخ خبر :

 24/ 02 / 1396

تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان هواشناسی کشور و اداره کل هواشناسی استان اردبیل می باشد و اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند با ذکر منبع از محتویات آن استفاده نمایند.