;

صفحه نخست

تازه های هواشناسی

اخبار و رویدادهای هواشناسی

 

 بازدید سخنگوی کمیسیون آموزش و نماینده شهرستان گرمی در مجلس شورای اسلامی از سازمان هواشناسی کشور

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان اردبیل، دکتر داود پرهیزکار معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواشناسی کشور روز چهارشنبه مورخه 21/04/1396 میزبان دکتر حمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی  و  علی دولتی مهر مدیر کل هواشناسی اردبیل بود.

در این نشست دکتر پرهیزکار ضمن اشاره به نقش و جایگاه هواشناسی در بین دستگاه های اجرایی، توضیحات مبسوطی دررابطه فعالیت هواشناسی و اثرگذاری آن در حوزه های مختلف ارائه نمود.

دکتر میرزاده ضمن ابراز خرسندی از حضور در سازمان هواشناسی کشور از آن به عنوان سازمانی کاملاً علمی، پژوهشی و تخصصی یاد نمود.

وی با توجه به اهمیت کار هواشناسی و گسترش روز افزون آن، گفت: نیاز به آموزش دانش آموزان در زمینه هواشناسی در مقطع ابتدایی احساس می شود و ما در کمیسیون آموزش آمادگی همراهی سازمان در ایجاد دیپلم تخصصی هواشناسی در آموزش و پرورش کشور را داریم.

سخنگوی کمیسیون آموزش افزود: پیش بینی پدیده های جوی و اطلاع رسانی به موقع  به مردم و مسوؤلین در جلوگیری و کاهش خسارت جانی و مالی تاثیر بسزایی دارد.

علی دولتی مهر، مدیر کل هواشناسی استان اردبیل نیز با اشاره به پیشرفت فیزیکی 80 درصدی پروژه رادار استان تصریح نمود: تاکنون مبلغی بالغ بر 75 میلیارد ریال در این خصوص هرینه شده و تکمیل پروژه مستلزم تامین اعتبار حدود 10 میلیار ریالی می باشد.

نماینده مردم شهرستان گرمی در مجلس شورای اسلامی با قدردانی از تلاش مدیریت هواشناسی استان جهت عملیاتی شدن پروژه رادار هواشناسی در  اردبیل ابراز امیدواری کرد: دستگاه های مرتبط جهت تکمیل و راه اندازی آن نهایت همکاری را داشته باشند.

دکتر میرزاده ضمن بازدید از مرکز پیش بینی، مرکز مخابرات، اداره فنی و دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان هواشناسی از اقدامات انجام شده تشکر و اظهار امیدواری کرد: بتوان از حداکثر اطلاعات و ظرفیت سازمان هواشناسی استفاده شود و در این راستا، باید نگاه فرابخشی به سازمان هواشناسی داشت.

                                         

 

منبع خبر:

روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان اردبیل

جايگاه اينترنتي خبر :

http://www.ardebilmet.ir/to/khbar/1396/1396-04-21(bazdid).htm

تاريخ خبر :

 31/ 04 / 1396

تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان هواشناسی کشور و اداره کل هواشناسی استان اردبیل می باشد و اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند با ذکر منبع از محتویات آن استفاده نمایند.