;

صفحه نخست

تازه های هواشناسی

اخبار و رویدادهای هواشناسی

 

کارگاه آموزشی "آشنایی با ماهواره های هواشناسی"  و افتتاح گیرنده تصاویر ماهواره در هواشناسی استان اردبیل

 در روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی (5 دی 1396) با حضور مدیرکل مدیریت بحران، مدیرکل فرودگاه های اردبیل، رییس پلیس استان، معاونان و کارشناسان دستگاه های اجرائی، گیرنده تصاویر ماهواره هواشناسی استان افتتاح و بهره برداری قرار گرفت.

علی دولتی مهر مدیرکل هواشناسی اردبیل، با بیان اینکه سامانه گیرنده تصاویر ماهواره استان اردبیل با پیگیری های چند ساله از محل اعتبارات ملی، توسط سازمان هواشناسی کشور با صرف هزینه بالغ بر 95 میلیون تومان تهیه گردیده است عنوان داشتند این اطلاعات به کارشناسان هواشناسی کمک می کند که وضعیت آب و هوای استان را را بهتر و دقیق تر پیش بینی کنند

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی اردبیل، علاوه بر افتتاح اولین گیرنده تصاویر ماهواره ای در استان اردبیل، همزمان یک کارگاه آموزشی تحت عنوان "آشنایی با پردازش تصاویر ماهواره هواشناسی" برگزار گردید.

مسعود امامی یگانه، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل نیز در سخنرانی خود بیان داشتند پنجم دیماه به عنوان روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی با شعار"کاهش تعداد افراد تحت تاثیر حوادث طبیعی" نامگذاری شده و به همین مناسبت برنامه های متنوعی در سطح استان برگزار می شود. ایشان تجهیز هواشناسی استان به گیرنده ماهواره و در آینده نزدیک به رادار هواشناسی را گامی مهم و ارزشمند جهت پیش­بینی و پیشگیری مخاطرات جوی برشمرده و از مدیریت و کارشناسان هواشناسی استان اردبیل در این زمینه تشکر نمودند.

رسول همتی مدرس دوره، هدف از برگزاری این کارگاه را آشنائی مسئولین و کارشناسان فنی استان اردبیل از آخرین تکنولوژی های هواشناسی عنوان و ابراز داشتند با توجه به کاربرد و نیازهای روز افزون هواشناسی، کاربرد تصاویر ماهواره هواشناسی نقش مهمی در افزایش دقت پیش بینی های کوتاه مدت و  پاسخگویی به بهبود وضعیت پیش بینی وضعیت جوی استان را دارد.

 

 

منبع خبر:

روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان اردبیل

جايگاه اينترنتي خبر :

http://www.ardebilmet.ir/to/khbar/1396/1396-10-05(satillite).htm

تاريخ خبر :

03/ 10 / 1396

تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان هواشناسی کشور و اداره کل هواشناسی استان اردبیل می باشد و اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند با ذکر منبع از محتویات آن استفاده نمایند.