;

صفحه نخست

تازه های هواشناسی

اخبار و رویدادهای هواشناسی

 

بازدید معاون توسعه و پیش بینی سازمان هواشناسی کشور از هواشناسی استان اردبیل

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان اردبیل، معاون محترم توسعه و پیش بینی سازمان هواشناسی کشور در روز پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ ضمن نشست صمیمی با همکاران بخش های مختلف از اداره کل هواشناسی استان بازدید بعمل آورد.

علی دولتی مهر مدیرکل هواشناسی استان در این نشست ضمن تشریح برنامه های عملیاتی تخقق یافته در حوزه های مختلف در استان به جایگاه، فرصت ها و نیازهای هواشناسی استان اشاره نمودند و بیان داشتند  که در مرکز پیش بینی استان روزانه 66 محصول در قالب 5 گروه(بولتن نوشتاری، گزارش خبری، گزارش الکترونیکی، تماس تلفنی و جلسه دیسکاشن) تولید و این تعداد در طول سال به 24460 محصول می رسد این تعداد محصول برای 7604 نفر کاربر نهائی در یک روز و برای دومیلیون هشتصد هزار نفر کاربرنهائی در طول سال اختصاص می یابد.

همچنین در خصوص طرح پژوهشی دولتی مهر افزود در چند سال اخیر شش طرح پژوهشی از طریق دانشگاه اردبیل و پژوهشکده سازمان هواشناسی کشور اجرا نموده و یا در حال اجرا می باشد.

عابدینی معاون توسعه و پیش بینی سازمان هواشناسی کشور در این نشست با بیان اینکه معاونت توسعه و پیش بینی کشور به جای پروژه محوری، دارای برنامه ها و سیاست های کلان در حوزه های مختلف پیش بینی، آموزش و پژوهش می باشد.

ایشان از هواشناسی استان اردبیل بعنوان استان های پیشرو در زمینه پیش بینی، تحقیقات و بویژه در زمینه نرم افزارهای هواشناسی کاربردی در کشور برشمرده و اطلس الکترونیکی بلایای جوی و اقلیمی و تعیین معیار روزهای تعطیلی مدارس را جز کارهای شاخص هواشناسی در سطح کشور بیان نمودند.

 

منبع خبر:

روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان اردبیل

جايگاه اينترنتي خبر :

http://www.ardebilmet.ir/to/khbar/1396/1396-10-28(abedini).htm

تاريخ خبر :

30/ 10 / 1396

تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان هواشناسی کشور و اداره کل هواشناسی استان اردبیل می باشد و اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند با ذکر منبع از محتویات آن استفاده نمایند.