;

صفحه نخست

تازه های هواشناسی

اخبار و رویدادهای هواشناسی

 

پنجمین جلسه اضطراری کمیته "هوا_راه" استان اردبیل در سال 1396

به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان اردبیل؛ با توجه به پیش بینی بارش باران و برف و  کاهش دید در سطح استان پنجمین جلسه اضطراری "هوا – راه" در قالب کارگروه بلایای جوی و طوفان استان اردبیل ، راس ســـــاعت 10 روز سه شنبه مورخ 24 بهمن 1396 با حضور اعضاء شورای هماهنگی مدیریت بحران استان  در اداره کل هواشناسی استان اردبیل برگزارگردید.

علی دولتی مهر، مدیرکل هواشناسی و رییس کارگروه بلایای جوی و طوفان استان اردبیل  به میزان بارش کشور اشاره و از کاهش شدید بارندگی در سال زراعی جاری نسبت به سال گذشته و دوره آماری در غالب مناطق کشور خبر دادند و متذکر شدند خوشبختانه بارش ها در استان اردبیل در حد نرمال می باشد.

رسول همتی رئیس گروه پیش بینی و صدور پیش آگاهی های جوی و دبیر کارگروه بلایای جوی و طوفان استان اردبیل با ارائه نقشه های هواشناسی به تشریح زمان  رخداد بارش باران و برف در سطح استان پرداخته و به اخطاریه هواشناسی صادر شده اشاره نمودند:

بارش باران از بعدازظهر سه شنبه(24 بهمن) بصورت وسیع در سطح استان گسترش خواهد یافت. بیشترین حجم بارش در مناطق جنوبی استان به میزان 15 تا 25 میلیمتر برآورد می شود.

بارش برف از سه شنبه شب(24 بهمن) در مناطق جنوبی و مرکزی استان آغاز و تا قبل از ظهر روز چهارشنبه(25 بهمن) تداوم خواهد داشت. ارتفاع برف برای مناطق کوهستانی استان 30 تا 40 سانتیمتر، برای شهرهای مناطق مرکزی و جنوبی استان 5 تا 10 سانتیمتر پیش بینی می شود.

با توجه به اخطاریه فوق اعضاء شورای هماهنگی مدیریت بحران استان اردبیل، هشدارهای زیر را صادر نمودند:

-        در برخی مناطق بویژه در نواحی جنوبی استان بر اثر شدت بارش، آبگرفتگی موقت معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه های فصلی احتمال می رود.

-        به سبب بارش قابل ملاحظه برف در ارتفاعات و مناطق کوهستانی استان، بسته شدن راه های روستایی مناطق مذکور احتمال می رود.

-        به سبب بارش برف و کاهش دید بر اثر کولاک و مه، لغزنده بودن جاده های مناطق کوهستانی  استان انتظار می رود.

 

 

منبع خبر:

روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان اردبیل

جايگاه اينترنتي خبر :

http://www.ardebilmet.ir/to/khbar/1396/1396-11-24(hava-rah).htm

تاريخ خبر :

24/11 / 1396

تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان هواشناسی کشور و اداره کل هواشناسی استان اردبیل می باشد و اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند با ذکر منبع از محتویات آن استفاده نمایند.