صفحه نخست

تازه های هواشناسی

اخبار و رویدادهای هواشناسی

 

نشست مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل با مدیریت و کارشناسان هواشناسی

 

به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان اردبیل، روز سه شنبه 21 فروردین 1397مدیر کل هواشناسی استان به اتفاق کارشناسان گروه پیش بینی و صدور پیش آگاهی های جوی استان با مدیرکل و معاونت های صدا و سیمای مرکز اردبیل دیداری صمیمی داشتند.

این نشست با دعوت معاونت صدای مرکز اردبیل و با هدف هماهنگی و آشنایی بیشتر تهیه کنندگان بخش های مختلف آن مرکز با کارشناسان هواشناسی در محل صدا و سیمای مرکز اردبیل برگزار گردید.

در این جلسه امین رسولی معاونت صدای مرکز اردبیل به نقش پررنگ هواشناسی در بخش های مختلف صدا و سیمای استان اشاره و ارتقای کیفیت صدای گزارش ها از رادیو با بستر سازی مناسب از سوی معاونت فنی دو دستگاه اجرایی را اولویت اول برنامه های خود مطرح کردند. ایشان همچنین ضمن تقدیر از مجریان گزارش و خبر هواشناسی، ساده و بومی سازی گزارش ها با آموزش مطالب و موضوعات مربوطه را از اولویت دوم اهداف معاونت صدای مرکز استان ابراز نمودند.

علی دولتی مهر مدیرکل هواشناسی استان، بستر فراهم شده از سوی صدا و سیمای مرکز استان را یکی از مطمئن ترین راههای توسعه هواشناسی کاربردی در راستای ارائه خدمات به هم استانی ها دانسته و به هر دو طرف تهیه کنندگان برنامه ها و کارشناسان هواشناسی توصیه نمودند که از این فرصت استفاده نموده و در اطلاع رسانی های بموقع و صحیح هواشناسی به عموم مردم در موضوعات کشاورزی، گردشگری، و حتی در لحظات بحرانی نهایت تلاش خود را بکار گیرند.

در ادامه علی ملااحمدی مدیرکل صدا و سیمای استان اردبیل، با اعلام آماده سازی استدیوی خبر سیمای استان و تجهیز آن به لمسگرهای حسی خواستار اجرای زنده گزارش ها و اخبار هواشناسی از سیمای مرکز اردبیل شده و به دلیل اهمیت آن در زندگی روزمره عموم مردم از افزایش مدت زمان ارائه گزارش های هواشناسی در صدا و سیمای مرکز اردبیل خبر داد.

در این نشست دوستانه نمایندگان معاونت سیما و معاونت خبر مرکز استان و تعدادی از تهیه کنندگان برنامه ها و همچنین کارشناسان گروه پیش بینی نظرات و دیدگاههای خود را در راستای هماهنگی بیشتر مطرح نمودند.

در پایان جلسه کارشناسان گروه پیش بینی و صدور پیش آگاهی های جوی استان با دریافت لوح تقدیر از سوی مدیر کل صدا و سیمای مرکز اردبیل مورد تقدیر قرار گرفتند.

 

 

منبع خبر:

روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان اردبیل

جايگاه اينترنتي خبر :

http://www.ardebilmet.ir/to/khbar/1397/1397-01-21(irib).htm

تاريخ خبر :

28 / 01 / 1397