صفحه نخست

تازه های هواشناسی

اخبار و رویدادهای هواشناسی

 

برگزاری نشست عمومی سالیانه هواشناسی استان اردبیل

 به گزارش روابط عمومي هواشناسی استان اردبیل، نشست سالیانه کارکنان اداره کل هواشناسی استان اردبیل در روز چهارشنبه 22 فروردین  ماه 1397 با حضور همکاران محترم از کلیه شهرهای استان در سالن کنفرانس اداره کل هواشناسی استان اردبیل برگزار  شد.

نشست با تلاوت آیاتی از قرآن کریم و پخش سرود جمهوری اسلامی شروع شد. آقای بابک نیکجو دبیر نشست در مقدمه ای کوتاه ضمن اشاره به رویدادهای سال گذشته ، سال جدید را به تمامی همکاران تبریک و خیر مقدم گفتند.

در ادامه برنامه آقای علی دولتی مهر مدیرکل هواشناسی استان اردبیل طی سخنانی ضمن تبریک سال جدید به تشریح عملکرد مدیریت در سال گذشته و اهداف و برنامه های آتی اداره کل هواشناسی پرداختند.

دولتی مهر با توجه به نام گذاری سال 1397 بنام سال "حمایت از کالای ایرانی" توسط مقام معظم رهبری و تاکید معظم له بر افزایش توان اقتصادی در کشور که نشان دهنده رشد و توسعه جمهوری اسلامی و رسیدن  به جایگاهی است که برای قدرت نمایی یک نظام دینی در سرتاسر جهان در کنار حضور قوی در عرصه های سیاسی و اجتماعی و علمی نیاز به ساخت یک اقتصاد اسلامی قوی دارد و باید در جهت نهادینه سازی این شعار در برنامه های کاری و اجرایی این اداره کل و ادارات و ایستگاههای تابعه تلاش های مضاعفی صورت گیرد. ایشان همچنین از افزایش قابل توجه اعتبارات جاری وعمرانی  در سال 1396خبردادند. مدیر کل هواشناسی استان  با تاکید مجدد بر سامانه توسعه هواشناسی کاربردی(تهک) و با اشاره به اینکه در سال زراعی 96-95 ارزش افزوده حاصل از پیش بینی و ارائه توصیه های هواشناسی بالغ بر 700 میلیون ریال بوده، از زحمات همکاران تشکر و خواستار تلاش و فعالیت بیشتر  در این زمینه شدند و از کلیه همکاران درخواست نمودند که با تعامل و همکاری نهادهای موثر در این زمینه مثل مدیریت جهاد کشاورزی و دهیاری ها برای کاربردی نمودن این سامانه تلاش بیشتری به عمل آورند.

سخنران بعدی آقای سیاوش محمدی معاون فنی و شبکه ایستگاههای استان بودند که در خصوص ایجاد و پشتیبانی بسترهای عملیاتی نگهداشتن تجهیزات سامانه خودکار هواشناسی فرودگاهی،  ارتباطی ایستگاهها،کالیبراسیون ادوات، راه اندازی سرور رادار، وبرنامه کاری سال 1397توضیحاتی را ارائه نمودنند

در ادامه جلسه روسای ستادی هواشناسی استان به تشریح مسایل حوزه کاری خودپرداختند و همچنین رؤسا و مسئولین محترم ادارات و ایستگاههای تابعه نقطه نظرات خود را پیرامون مسائل و مشکلات اداری بیان نمودند.

در پایان این نشست از کارمندان نمونه  سال 1396تقدیر به عمل آمد:

کارشناسان برتر همدیدی:

سه ماهه اول: موسی ذوالفقارپور-آیدین محمدی-غلامرضا گلمرادی

سه ماهه دوم: جبرائیل حاجی زاده-سید محمد معصوم زاده-حسن رحیمی

سه ماهه سوم: شاپور روحبخش-محمد احمد پور-خلقت امینی

سه ماهه چهارم: سید ابراهیم محسنی-میر عیسی خانکشی زاده-یاور درگاهی

رئیس ایستگاه نمونه:

آقای سیامک رستمی

کارشناسان برتر:

علی اکبر نیا

علی بقایی

بابک نیکجو

کارمندان برتر:

بهزاد صمدی

صالح سعید

رضا عبدالله زاده

 

منبع خبر:

روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان اردبیل

جايگاه اينترنتي خبر :

http://www.ardebilmet.ir/to/khbar/1397/1397-01-22(neshast).htm

تاريخ خبر :

27 / 01 / 1397