صفحه نخست

تازه های هواشناسی

اخبار و رویدادهای هواشناسی

 

برگزاری نشست علمی بین دبیران فیزیک آموزش و پرورش با کارشناسان هواشناسی استان

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان، در روز پنجشنبه مورخ 13/02/1397  دبیران گروه فیزیک استان، با شرکت در نشست علمی با کارشناسان هواشناسی استان اردبیل و همچنین بازدید از مرکز تحقیقات هواشناسی کشاورزی و اداره پیش بینی و پیش آگاهی های جوی استان، از نزدیک با هواشناسی استان آشنا شدند.

در ابتداء این جلسه آقای علی دولتی مهر، مدیر کل هواشناسی استان ضمن معرفی اجمالی ظرفیت های اداره کل هواشناسی  استان در عرصه های مختلف از اجرای چند پروژه مهم در هواشناسی استان توضیحاتی دادند.

دولتی مهر بیان داشتند در دولت تدبیر و امید و طی سه سال اخیر نصب و اجرای سامانه فرودگاهی cat II با هزینه کرد بیش از 30 میلیارد ريال در باند فرودگاه اردبیل ، نصب و اجرای گیرنده تصاویر ماهواره با هزینه 1 میلیارد ریال در مرکز پیش بین استان و   رادار هواشناسی استان با پیشرفت فیزیکی بیش از 75 درصد و هزینه کرد بالغ بر 75 میلیارد ريال در حال اجرا در منطقه شوندرسی شهرستان گرمی می باشد. وی در ادامه به عملکرد اداره کل اشاره داشته و اجرای سامانه تهک را از  اصلی ترین و پر اهمیت ترین محور های توسعه بر شمردند.

در این نشست دو مقاله علمی نیز ارائه گردید مقاله "پیش بینی های هواشناسی، امکانات و محدودیت ها" توسط آقای رسول همتی و مقاله "سامانه توسعه هواشناسی کاربردی(تهک)" توسط آقای عباس شاهماری به شرکت کنندگان حاضر تشریح گردید.

در ادامه نشست آقای توحید گنج، سرگروه دبیران فیزیک استان با بیان نقش اساسی هواشناسی از دوران مدرسه تا دانشگاه تاکید نمودند بیشتر موضوعات هواشناسی از مسائل بنیادی فیزیک می باشد ایشان آشنائی نزدیک دبیران فیزیک از تجهیزات و امکانات هواشناسی استان بسیار مفید و سودمند دانستند.

در پایان این نشست دبیران محترم فیزیک آموزش و پرورش استان از گروه پیش بینی و صدور پیش آگاهی های جوی استان بازدید و از نزدیک با سامانه گیرنده تصاویر ماهواره آشنا شدند.

 

منبع خبر:

روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان اردبیل

جايگاه اينترنتي خبر :

http://www.ardebilmet.ir/to/khbar/1397/1397-02-13(physic).htm

تاريخ خبر :

15 / 02 / 1397