صفحه نخست

تازه های هواشناسی

اخبار و رویدادهای هواشناسی

افتتاح استدیوی ویژه خبر زنده هواشناسی در استان اردبیل

به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان اربیل، با حضور مدیرکل اخبار استان‌های خبرگزاری صدا و سیما و مسئولان استان نمایشگر لمسی هواشناسی خبر در روز دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 در استدیوی صداوسیمای مرکز اردبیل افتتاح شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: با توجه به این که استان اردبیل ظرفیت بالایی در حوزه گردشگری و فرهنگی دارد انتظار می‌رود این ظرفیت‌ها از شبکه‌ها و رسانه‌های ملی پخش شود.

بهروز ندایی با اشاره به این که انتظار می‌رود خبرهای پخش شده در شبکه‌های سراسری منوط به ورود وزیران و مسئولان ارشد نباشد افزود: استان اردبیل ظرفیت‌های زیادی در بخش‌های مختلفی دارد که از این بخش‌ها باید در شبکه‌های سراسری در قالب گزارش و خبر استفاده شود.

وی تصریح کرد: تلاش مجموعه خبر اردبیل در اطلاع‌رسانی و انعکاس اخبار استانها شایسته تقدیر است و در  انعکاس اخبار استان پیشگام بوده و تلاش همه جانبه‌ا‌ی داشته است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: دولت اقدامات بسیار خوبی در استان انجام داده و این اقدامات باید از طریق صدا وسیما اطلاع‌رسانی شود که این امر بسیار خوب بوده و عملکرد دولت با همراهی صدا و سیما می‌تواند به اطلاع مردم ارائه شود.

ندایی تصریح کرد: با راه‌اندازی نمایشگر لمسی خبر هواشناسی در اردبیل از این پس اخبار هواشناسی به صورت زنده از شبکه سبلان اردبیل پخش می‌شود که این امر برای نخستین بار در استان‌های کشور در اردبیل انجام یافته است.

علی ملااحمدی مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل عصر امروز در این مراسم اظهار داشت: با حمایت مسئولان استان، استاندار اردبیل، سازمان برنامه و بودجه استان، اداره کل هواشناسی استان و صدا و سیمای مرکز اردبیل نمایشگر لمسی اردبیل افتتاح شد و از این پس خبرهای هواشناسی به صورت زنده از شبکه خبر اردبیل پخش می‌شود.

وی افزود: برای نخستین بار در میان استان‌های کشور است که استودیوی خبر هواشناسی با تجهیز به حسگرهای لمسی به صورت زنده در بین استان‌ها در اردبیل پخش می شود که این امر می‌تواند در اطلاع‌رسانی هواشناسی در سطح استان اردبیل موثر باشد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل گفت: با توجه به این که استان اردبیل یکی از استان‌های کشاورزی است که در این زمینه ضروری بوده که اخبار هواشناسی به طور زنده در اختیار مردم قرار گیرد که خوشبختانه با همکاری اداره کل هواشناسی استان توانستیم نمایشگر هواشناسی را راه‌اندازی کنیم.

ملااحمدی اظهار کرد: تعامل خوبی بین صدا و سیمای مرکز اردبیل و هواشناسی استان وجود دارد و تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا اطلاعات خبری استان به صورت دقیق در اختیار مردم قرار گیرد.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل نیز در این مراسم بیان کرد: با خرید نرم افزار ویژه خبر هواشناسی (MetShow) که تولید داخل کشور می باشد یکی از نیازهای اساسی استان که اطلاع‌رسانی دقیق و کامل درباره وضعیت هوای استان می باشد، با همکاری و حمایت صدا و سیمای مرکز اردبیل امروز راه‌اندازی و این دستاورد بزرگی است.

علی دولتی‌مهر افزود:  براساس ارزیابی‌های انجام یافته 85 درصد پیش‌بینی‌های هواشناسی اردبیل دقیق بوده است و تلاش همکاری بر این است تا پیش‌بینی دقیق و درست از وضعیت هوای استان ارائه شود.

وی ضمن تشکر از مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل گفت: در این زمینه راه‌اندازی نمایشگر لمسی هواشناسی خبر اردبیل توسط مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل نشان دهنده اهتمام و تلاش‌های ویژه وی است.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل بیان کرد: در حال حاضر برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی رادار هواشناسی استان انجام شده که انتظار می‌رود با حمایت مسئولان این رادار دهه فجر امسال راه‌اندازی شود.

وی از تجهیز زیرساخت‌های لازم در این زمینه خبر داد و افزود: درصدد هستیم با تجهیز زیرساخت‌های لازم بتوانیم خبرهای دقیق را در ارتباط با پیش‌بینی‌های دقیق در اختیار مردم قرار دهیم.

 

 

 

منبع خبر:

روابط عمومی هواشناسی استان اردبیل

جايگاه اينترنتي خبر :

http://www.ardebilmet.ir/to/khbar/1397/1397-02-24(irib).htm

تاريخ خبر :

25 / 02 / 1397