صفحه نخست

تازه های هواشناسی

اخبار و رویدادهای هواشناسی

برگزاری اولین کارگروه بلایای جوی و طوفان استان اردبیل در سال 1397

به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان اردبیل، اولین جلسه کارگروه تخصصی بلایای جوی و طوفان در سال جاری، در روز چهارشنبه مورخ 9/3/1397 (مصادف با 14 رمضان 1439) در سالن کنفرانس اداره کل هواشناسی اردبیل با تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد.

ابتداء علی دولتی مهر مدیرکل هواشناسی و رئیس کارگروه تخصصی بلایای جوی و طوفان استان اردبیل ضمن خوش آمدگویی به اعضاء کارگروه و تبریک به آقای فرهاد عبدالعلی پور به سمت مدیرکلی مدیریت بحران استان اردبیل، با مقدمه ای از نقش این کارگروه برای تصمیم گیری مناسبت تر مسئولین استان اشاره نموده و با ارائه عملکرد 15 ساله این کارگروه در استان اردبیل، از راه اندازی خبر هواشناسی در صداوسیمای مرکز اردبیل در اردیبهشت سال جاری و همچنین از پیشرفت 80 درصدی رادار اردبیل خبر داده و بیان داشتند در صورت تامین اعتبار، این پروژه (رادار هواشناسی) تا پایان سال راه اندازی خواهد شد.

در ادامه جلسه رسول همتی رئیس گروه پیش بینی و دبیر کارگروه بلایای جوی و طوفان استان اردبیل با ارائه پاورپوینتی به تشریح امکانات و محدودیت های پیش بینی استان پرداخته و با تقسیم بندی ارزش پیش بینی های هواشناسی، از بودونبود پیش بینی و تاثیرات آن در زندگی روزمره مردم مستنداتی ارائه نمودند.  

در ادامه جلسه آقای فرهاد عبدالعلی پور مدیرکل مدیریت بحران استان، ضمن تشکر از برگزار جلـــــسه و اطلاع رسانی­های به موقع اداره کل هواشناسی استان، لزوم بازنگری و تلاش مضاعف در فعالیت ها و برنامه های آتی کارگروه های تخصصی استان بیان داشتند.

ایشان ضمن تاکید بر جدی گرفتن اطلاعیه و بویژه اخطاریه های هواشناسی استان، خواستار آمادگی های لازم کلیه دستگاه های اجرائی استان برای پیشگیری و مقابله با رخداد حوادث غیرمترقبه احتمالی در سطح استان شدند.

عبدالعلی پور با بیان اینکه پرهیز و اجتناب از بلایای طبیعی غیرممکن است، به نقش کارشناسان عضو در کارگروه­های مختلف مدیریت بحران استان اشاره و آمادگی های لازم و تعیین اولویت های کاری از سوی کارگروه ها را خواستار شدند.

در ادامه این جلسه مدیرکل مدیریت بحران از مرکز پیش بینی استان اردبیل بازدید به عمل آوردند.

 

 

 

 

منبع خبر:

روابط عمومی هواشناسی استان اردبیل

جايگاه اينترنتي خبر :

http://www.ardebilmet.ir/to/khbar/1397/1397-03-09(irib).htm

تاريخ خبر :

10 / 03 / 1397