صفحه نخست

تازه های هواشناسی

اخبار و رویدادهای هواشناسی

نشست هم اندیشی مدیران کل و کارشناسان ناحیه یک هواشناسی کشاورزی کشور

 

مدیران کل و کارشناسان استان های اردبیل،زنجان،همدان،آذربایجان غربی و شرقی به بررسی وضعیت اجرای سامانه تهک و ارائه راهکارهای عملی جهت افزایش کارایی این سامانه پرداختند.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان اردبیل،نشست هم اندیشی کارشناسان ناحیه یک هواشناسی با حضور مدیران کل استان های اردبیل،زنجان،همدان،آذربایجان غربی و شرقی و با حضور مدیر کل شبکه پایش هواشناسی کشور صبح روز چهارشنبه 18/07/1397 به میزبانی استان اردبیل در محل سالن کنفرانس این اداره کل برگزار گردید.

در این نشست علی دولتی مهر مدیر کل هواشناسی اردبیل؛ ضمن ارائه گزارشی از عملکرد کارگروه سامانه تهک در استان و اشاره به اثرگذاری توصیه های هواشناسی کشاوری به استناد مکاتبات انجام گرفته با سازمان جهاد کشاورزی میزان ارزش افزوده حاصل از توصیه های هواشناسی را نزدیک به 450 میلیارد ریال فقط در یک محصول(گندم)با توجه به آب و هوای خاص منطه اردبیل آن را یک موفقیت ملی تلقی نموده و نکاتی در خصوص چالش ها و راهکارهای بهبود کمی و کیفی برای ارائه خدمات بیشتر به کاربران نهایی ارائه نمودند.

در ادامه حاضرین در نشست به بررسی وضعیت اجرای سامانه تهک در ناحیه یک هواشناسی کشاورزی کشور پرداخته و راهکارهایی را جهت تاثیر گذاری فعالیت های انجام گرفته در افزایش تولید در این ناحیه پرداختند.

 

 

منبع خبر:

روابط عمومی هواشناسی استان اردبیل

جايگاه اينترنتي خبر :

http://www.ardebilmet.ir/to/khbar/1397/1397-07-18(neshast1).htm

تاريخ درج خبر :

22 / 07 / 1397