صفحه نخست

تازه های هواشناسی

اخبار و رویدادهای هواشناسی

 

برگزاری نشست هم اندیشی مدیران هواشناسی ناحیه یک کشور با مسئولین کشاورزی استان اردبیل

نشست هم اندیشی مدیران ناحیه یک هواشناسی کشاورزی کشور ( استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، اردبیل) با حضور مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور و معاونین سازمان جهاد کشاورزی، رئیس و اعضاء نظام مهندسی کشاورزی و رئیس بسیج نظام مهندسی کشاورزی استان اردبیل در مورخه 18/7/97 در سالن کنفرانس اداره کل هواشناسی استان اردبیل برگزارگردید. به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان اردبیل، دولتی مهر مدیرکل هوشناسی استان بیان نمود این نشست تخصصی جهت بررسی راهکارهای تحقق اهداف سامانه تهک برای بهبود راندمان تولید و تاٌمین امنیت غذایی تشکیل شده است.  وی در این نشست افزود استان اردبیل 1/1 درصد مساحت کشور را به خود اختصاص داده ولی بیش از 4 درصد محصولات کشاورزی کشور را تولید و تامین می کند دولتی مهر با بیان اینکه استان دارای اقلیم متنوعی بوده  وکشاورزی نیز تابع آب وهوا است از افزایش پی گیری و درخواست روز به روز کشاورزان جهت اخذ اطلاعات آب و هوایی و توصیه های هواشناسی کشاورزی خبر داد.

دولتی مهر خاطرنشان نمود که استان اردبیل تاکنون در ارائه توصیه های هواشناسی کشاورزی نقش به سزایی داشته و تعامل خوبی که با سازمان جهادکشاورزی و مجموعه وابسته های آن سازمان وجود دارد به طور مستقیم و غیرمستقیم به بیش از 120 هزار کشاورز توصیه های صادره هواشناسی کشاورزی و پیش بینی ارسال می گردد.

مدیرکل هواشناسی استان ضمن برشمردن اهمیت و نقش توصیه های هواشناسی کشاورزی ، اعلام نمودند که در سال زراعی گذشته 97-96 میزان ارزش افزوده حاصل از این توصیه ها فقط در بخش گندم حدود 450 میلیارد ریال می باشد.

در ادامه مسعود حقیقت مدیر کل شبکه پایش سازمان؛ضمن ارائه پیش بینی فصلی، بیان نمودند که استان اردبیل با توجه به تنوع کاشت و شرایط اقلیمی متفاوت در ارائه خدمات به کاربران بخش کشاورزی از استان های پیشرو و مثال زدنی در کشور می باشد.

در پایان، شرکت کنندگان در نشست به بیان راهکارهای خود جهت بهبود راندمان تولید و مقابله با خسارات ناشی از پدیده های جوی پرداختند.

 

 

منبع خبر:

روابط عمومی هواشناسی استان اردبیل

جايگاه اينترنتي خبر :

http://www.ardebilmet.ir/to/khbar/1397/1397-07-18(neshast2).htm

تاريخ درج خبر :

22 / 07 / 1397