صفحه نخست

تازه های هواشناسی

اخبار و رویدادهای هواشناسی

افتتاح اتاق سرور اداره کل هواشناسی استان اردبیل در هفته پدافند غیرعامل

در سومین روز از هفته پدافند غیر عامل مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری اردبیل با حضور در اداره کل هواشناسی اردبیل اتاق سرور این اداره کل را افتتاح نمودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان اردبیل؛ طی مراسمی با حضور مدیر کل پدافند غیرعامل استان از اتاق سرور اداره کل هواشناسی اردبیل روز پنجشنبه 10 آبان 1397 بهره برداری گردید.

در این مراسم دولتی مهر مدیر کل هواشناسی استان ضمن تبریک هفته پدافند غیرعامل توضیحاتی را در زمینه طراحی، اجرا و آماده به کار اتاق سرور بیان و اظهار کردند: اتاق سرور مکانی امن برای نگهداری متمرکز اطلاعات و داده های یک سازمان می باشد و از اهداف ایجاد اتاق سرور می توان به حفاظت فیزیکی، ایمنی در برابر نفوذ، اطمینان از صحت داده ها، کاهش هزینه نگهداری از نرم افزار و تامین توان تجهیزات اشاره کرد.

وی با بیان اینکه با برنامه ریزی مبتی بر عمل توانسته ایم این اتاق سرور را با تلاش همکاران با نیمی از هزینه ها به مرحله بهره برداری برسانیم.

در ادامه بخشعلی لطیفی مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری اردبیل ضمن تشکر از زحمات پرسنل هواشناسی استان بیان نمودند؛ با توجه به اینکه امروزه توسعه فن آوری اطلاعات جایگاه ویژه ای را در کشور پیدا کرده ، در همین راستا اداره کل هواشناسی اردبیل با راه اندازی اتاق سرور مجهز توانسته جایگاه ویژه و برتری را در استان بدست آورد.

 

 

منبع خبر:

روابط عمومی هواشناسی استان اردبیل

جايگاه اينترنتي خبر :

http://www.ardebilmet.ir/to/khbar/1397/1397-08-10(server).htm

تاريخ درج خبر :

14 / 08 / 1397