صفحه نخست

تازه های هواشناسی

اخبار و رویدادهای هواشناسی

نشست خبری شورای مدیران حمل و نقل با اصحاب رسانه

افتتاح سایت رادار هواشناسی اردبیل در آینده نزدیک

مدیر کل هواشناسی استان اردبیل گفت: رادار هواشناسی استان اردبیل که در گرمی در حال احداث است با 90 درصد پیشرفت آماده افتتاح و بهره‌برداری است.

به گزارش روابط عمومی استان اردبیل؛ علی دولتی مهر مدیرکل هواشناسی استان اردبیل در نشست خبری شورای مدیران حمل و نقل با اصحاب رسانه در اردبیل (پنجشنبه 22 آذر 97) در آستانه هفته حمل و نقل با تبریک هفته حمل و نقل اهمیت هوانوردی را به عنوان یک مجموعه باتجربه در تامین اطلاعات مورد نیاز فرودگاه‌ها و بحث حمل و نقل جاده‌ای یادآور شد و اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید از بین 24 رادار هواشناسی در کشور استان اردبیل نهمین استان کشور است که صاحب این رادار بوده و در دهه فجر و یا اوایل سال آینده شاهد بهره‌برداری از این پروژه خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد هواشناسی تنها ارگانی است که پایش مستمر شرایط جوی و اقلیمی را به صورت تخصصی انجام می‌دهد به طوری که مطالعات دقیقی در حوزه اقلیم‌شناسی و هواشناسی انجام می‌دهیم.

وی با بیان اینکه مردم امروز بیش از هر زمان دیگر به اطلاعات هواشناسی زندگی خود را وفق داده‌اند به طوری که حتی برنامه‌ریزی‌های زندگی خود را براساس اطلاعات هواشناسی تنظیم می‌کنند و ما تلاشمان بر این است تا با پایش و پردازش مناسب و صدور پیش‌ آگاهی‌ها و پیش‌بینی‌ها زمینه ارتقای آگاهی مردم را فراهم کنیم.

 

 

منبع خبر:

روابط عمومی هواشناسی استان اردبیل

جايگاه اينترنتي خبر :

http://www.ardebilmet.ir/to/khbar/1397/1397-09-22(rah).htm

تاريخ درج خبر :

25 / 09 / 1397