صفحه نخست

تازه های هواشناسی

اخبار و رویدادهای هواشناسی

افزایش ارزش افزوده محصولات کشاورزی با ارائه توصیه های هواشناسی کشاورزی به موقع به کاربران کشاورزی

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: با ارائه خدمات بیشتر و توصیه های هواشناسی کشاورزی به موقع به کاربران کشاورزی شاهد  افزایش ارزش افزوده محصولات کشاورزی خواهیم بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان،علی دولتی مهر مدیر کل هواشناسی استان در روز چهارشنبه 19 دی 97 در دیدار با فرماندار شهرستان نیر به بررسی مسائل و مشکلات هواشناسی شهرستان نیر پرداخته افزود: شهرستان نیر با یک ایستگاه هواشناسی سینوپتیک، ایستگاه جاده و دوایستگاه باران سنجی پایش وضعیت جوی انجام می گیرد که نیاز است ضمن پشتیبانی سنسورهای هواشناسی در بخش کورائیم نیز ایستگاه باران سنحی سنتی به خودکار ارتقاء پیدا کند.

وی همچنین به همکاری این اداره کل با کشاورزان منطقه در راستای توصیه های هواشناسی کاربردی(تهک) اشاره کرد و گفت: امروزه با همکاری سازمان جهاد کشاورزی استان در شهرستان نیـر با هشت هزار نفر از کشاورزان این شهرستان به صورت مستقیم و غیر مستقیم از نیر طریق اطلاع رسانی و ارسال توصیه های هواشناسی کشاورزی با پیامک در رابطه با ارائه گزارش های هواشناسی همکاری داریم.

علی دولتی مهر افزود: در سال زراعی 96-97 براساس اعلام سازمان جهاد کشاورزی توصیه های هواشناسی کشاورزی دارای پنج در ارزش افزوده به همراه داشته امیدواری در سال زراعی جاری با ارائه خدمات بیشتر این ارزش افزوده افزایش پیدا کند.

مدیر کل هواشناسی استان  در ادامه به پروژه ملی سایت رادار هواشناسی اشاره نمود و تشریح کرد برای احداث این رادار که 80 درصد استان را زیرپوشش قرار خواهد داد، بیش از 80 میلیارد ریال هزینه شده است. وی رادار هواشناسی اردبیل سال آینده افتتاح می شود

فرماندار نیر هم در این جلسه گفت: هواشناسی مقوله ای است که مورد توجه و کاربرد اقشار و مشاغل مختلف جامعه و در کانون توجه عموم قرار گرفته است.

ابراهیم امامی اظهار داشت: با در دست داشتن اطلاعات هواشناسی می توان مخاطرات ناشی از تغییرات آب و هوایی را به شکل مطلوبی مدیریت کرد.

وی با بیان اینکه مبنای سنجش کشاورزی، مدیریت بحران و گردشگری هواشناسی می باشد، گفت: در راستای تامین برخی از نیازهای هواشناسی شهرستان نیر سال آینده تصمیم لازم اتخاذ خواهد شد.

 

 

منبع خبر:

روابط عمومی هواشناسی استان اردبیل

جايگاه اينترنتي خبر :

http://www.ardebilmet.ir/to/khbar/1397/1397-10-19(nir).htm

تاريخ درج خبر :

29 / 10 / 1397