صفحه نخست

تازه های هواشناسی

اخبار و رویدادهای هواشناسی

بازدید فرماندار شهرستان گرمی از سایت رادار اردبیل

در دیدار مدیرکل هواشناسی استان اردبیل با فرماندار و نماینده مجلس شهرستان گرمی مسائل و مشکلات این شهرستان مورد بررسی و از روند پیشرفت سایت رادار بازدید به عمل آوردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان؛ علی دولتی مهر مدیر کل هواشناسی استان در روز شنبه 22 دی 97 در دیدار با فرماندار شهرستان گرمی و نماینده مجلس شورای اسلامی در خصوص مشکلات موجود در بخش هواشناسی شهرستان گرمی به گفتگو پرداخته و با توجه شرایط ویژه کشاورزی منطقه گرمی که نیاز به جامعه آماری و اطلاعات دقیق می باشد پیشنهاد ایجاد دو ایستگاه هواشناسی در محدوده شهرستان گرمی نمودند.

وی همچنین با بیان اینکه هواشناسی استان اردبیل با ارائه توصیه های هواشناسی در حوزه های مختلف کشاورزی، شهرسازی و غیره توانسته ارزش افزوده قابل توجهی در کاهش خسارت ناشی از  بلایایی جوی و تولید محصولات کشاورزی را به همراه داشته باشد.

در این دیدار علی بهشتی فرماندار شهرستان گرمی ضمن بازدید از پروژه سایت رادار هواشناسی با اشاره به اینکه هواشناسی جزو مواردی است که همواره مورد توجه عموم مردم و اقشار مختلف از جمله کشاورزان و گردشگران قرار دارد و در سال های اخیر نقش هواشناسی با پیش بینی های دقیق و توصیه های بخش های مختلف ملموس تر گردیده است. وی در پایان ضمن تقدیر از مدیرکل هواشناسی اردبیل با توجه به پیگیری های صورت گرفته در توسعه هواشناسی استان اردبیل در پیشرفت های علمی و فنی در خصوص تامین اعتبارات مورد نیاز قول مساعد دادند.

 

 

 

 

منبع خبر:

روابط عمومی هواشناسی استان اردبیل

جايگاه اينترنتي خبر :

http://www.ardebilmet.ir/to/khbar/1397/1397-10-22(ghermi).htm

تاريخ درج خبر :

29 / 10 / 1397