صفحه نخست

تازه های هواشناسی

اخبار و رویدادهای هواشناسی

 

برگزاری جلسات مشترک مدیران کل و کارشناسان کانون پرورش فکری و هواشناسی استان اردبیل

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان اردبیل؛ در هفته دوم اسفند 1397، جلسات مشترک مدیران کل و کارشناسان کانون پرورش فکری و هواشناسی استان اردبیل در محل این دو اداره کل برگزار گردید.

علی دولتی مهر، مدیرکل هواشناسی استان اردبیل دراین جلسات مشترک گفت: شعار روز جهانی هواشناسی با عنوان «خورشید، زمین و آب وهوا» مورد بحث و بررسی قرار گرفته تا مسابقه نقاشی و نشریه نگاری به مناسبت روز جهانی هواشناسی در سطح استان اجرا شود.

علی دولتی‌مهر افزود: با توجه به رسالت و برنامه‌های کانون پرورش فکری، می‌توان در عصر ارتباطات و اطلاعات از توان اجرایی این دستگاه فرهنگی، در آگاهی بخشی ارزش‌ها و هنجارهای حاکم بر جامعه و نقش هواشناسی بر شناسائی هرچه بهتر از محیط و شرایط جوی حاکم بر آن از طریق پرورش نسل خلاق با معیارها و ترازهای جمهوری اسلامی ایران استفاده کرد.

وی با تاکید بر لزوم توسعه هواشناسی کاربردی بیان کرد: خورشید، زمین و آب وهوا در راستای آموزش و ترویج زندگی بهتر، ضرورتی انکارناپذیر است.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل اظهار کرد: اداره کل هواشناسی استان، آماده همکاری و همراهی با اداره کل کانون پرورش فکری استان در اجرای ویژه‌برنامه‌ها، انجام پروژه‌های مرتبط با موضوعات مورد بحث است که در قالب امضای تفاهم‌نامه مشترک همکاری‌های علمی، فرهنگی و هنری این دو نهاد آغاز می‌شود.

زعفر احدزاده مدیرکل کانون استان اردبیل در این نشست گفت: تأثیرگذاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در ارتقای شاخص‌های فرهنگی و اجتماعی بر کسی پوشیده نیست و تعاملات کانون با سایر دستگاه‌ها و فعالیت‌های مرتبط، همواره مدنظر بوده است.

 احدزاده تصریح کرد: توجه به بسیاری از شاخص‌های زندگی اجتماعی ازجمله: محیط‌زیست و هواشناسی کاربردی در قالب فعالیت‌های مختلف فرهنگی هنری و ادبی، مدنظر مربیان و مراکز است و با عنایت به شعار روز جهانی هواشناسی با عنوان «خورشید، زمین و آب وهوا» می‌تواند محور برنامه‌های ترکیبی در قالب فراخوان‌های مختلف باشد.

 

خبرهای مرتبط:

http://www.kanoonnews.ir/news/286491

 

 

منبع خبر:

روابط عمومی هواشناسی استان اردبیل

جايگاه اينترنتي خبر :

http://www.ardebilmet.ir/to/khbar/1397/1397-12-11(shapoor).htm

تاريخ درج خبر :

09 / 12 / 1397