صفحه نخست

تازه های هواشناسی

اخبار و رویدادهای هواشناسی

 

برگزاری جلسه پایش مزارع گندم در هواشناسی استان اردبیل(شهرستان نیر)

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان اردبیل، جلسه پایش مزارع گندم شهرستان نیر با هدف ارائه توصیه‌های فنی و علمی و اطلاع‌رسانی به بهره‌برداران برای مدیریت بهینه مرحله داشت در دیمزارها روز پنج‌شنبه 16 اسفند 97 با حضور مدیرکل سازمان هواشناسی استان اردبیل، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نیر و کارشناسان مربوطه در محل اداره هواشناسی شهرستان نیر تشکیل شد.

در این جلسه دولتی مهر مدیرکل هواشناسی اردبیل ضمن تشریح شرایط اقلیمی شهر نیر گزارشی از وضعیت جوی و شرایط اقلیمی سال زراعی جاری و مقایسه آن با سال گذشته و دراز مدت ارائه و سامانه توسعه هواشناسی کاربردی استان اردبیل را برای حاضران ارائه کرد. وی با اشاره به پیش بینی فصلی و با توجه به افزایشGDD نسبت به میانگین بلند مدت مراقبت و آمادگی جهت مبارزه با سرما زدگی احتمالی و نیز آمادگی جهت مبارزه با علف های هرز زودتر از معمول  را توصیه نمودنند.

وی با بیان اینکه استفاده  از داده های هواشناسی و مقایسه های آماری با توجه به افزایش دما و کاهش فراوانی حداقل های دمای کمتر از 10- لزوم کنترل کانون های زمستان گذران سن گندم جهت مقابله با طغیان احتمالی این آفت و همچنین آمادگی جهت مبارزه با آفات و بیماری های مهم دیگر می تواند تاثیر گذار باشد.

در ادامه ناصری مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نیر؛ با اشاره به اهمیت اطلاعات جوی و هواشناسی در تولیدات کشاورزی استان بخصوص در شهرستان نیر، خواستار تقویت ارتباط بین کارشناسان جهاد کشاورزی و هواشناسی کشاورزی سایر شهرستان‌ها گردید. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نیر هم با ارائه آمار سطح زیر کشت گندم در شهرستان، شرایط متفاوت آب و هوایی بین بخش مرکزی با بخش کورائیم را یادآوری و خواستار تاسیس ایستگاه هواشناسی در آن منطقه شدند.

 

 

منبع خبر:

روابط عمومی هواشناسی استان اردبیل

جايگاه اينترنتي خبر :

http://www.ardebilmet.ir/to/khbar/1397/1397-12-16(nir).htm

تاريخ درج خبر :

21 / 12 / 1397