صفحه نخست

تازه های هواشناسی

اخبار و رویدادهای هواشناسی

 

برگزاری اولین کارگروه بلایای جوی و طوفان استان اردبیل در سال 1398

به دلیل وزش بادهای تند تا شدید طی روزهای چهارشنبه (28 فروردین 98) و پنجشنبه (29 فروردین 98) و اهمیت این موضوع در سطح استان، اولین جلسه کارگروه تخصصی بلایای جوی و طوفان در سال جاری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان اردبیل، روز دوشنبه مورخ 26/01/1398 در سالن کنفرانس اداره کل مدیریت بحران استان اردبیل اولین جلسه کارگروه تخصصی بلایای جوی و طوفان برگزار گردید.در این جلسه سیاوش محمدی سرپرست اداره کل هواشناسی و رئیس کارگروه تخصصی بلایای جوی و طوفان استان اردبیل، گزارشی از مقدار بارندگی ها در سطح کشور و حادثه سیل در استان های گلستان و ایلام را ارائه کرده و سپس در مورد بارش و سرمای دیر رس بهاری در استان با سال های قبل مقایسه ای انجام دادند. وی توجه به پیش بینی ها، اطلاعیه ها و همچنین اخطاریه های هواشناسی را تاکید نمود.

در ادامه جلسه، شهرام کوثری مهر کارشناس مسئول گروه پیش بینی و دبیر کارگروه بلایای جوی و طوفان استان اردبیل، مطالبی را در مورد سامانه جوی، سرعت وزش باد، بارش و دما طی چند روز آینده توضیح داده و پیشنهادات در مورد احتمال خسارات بر اثر وزش باد و کاهش دما در سطح استان به کارگروه محترم را ارائه کردند.

در پایان جلسه فرهاد عبدالعلی پور مدیر کل مدیریت بحران استان، ضمن تاکید بر جدی گرفتن اطلاعیه و بویژه اخطاریه های هواشناسی استان، خواستار آمادگی های لازم کلیه دستگاه های اجرائی استان برای پیشگیری و مقابله با رخداد حوادث غیرمترقبه احتمالی در سطح استان شدند.

عبدالعلی پور به نقش کارشناسان عضو در کارگروه­های مختلف مدیریت بحران استان اشاره و آمادگی های لازم و تعیین اولویت های کاری از سوی کارگروه ها را خواستار شدند.

 

 

 

منبع خبر:

روابط عمومی هواشناسی استان اردبیل

جايگاه اينترنتي خبر :

http://www.ardebilmet.ir/to/khbar/1398/1398-02-03(jalase-tofan).htm

تاريخ درج خبر :

03 / 02 / 1398