صفحه نخست

تازه های هواشناسی

اخبار و رویدادهای هواشناسی

 

سومین جلسه " کارگروه بلایای جوی و طوفان استان اردبیل"

در راستای آمادگی و هماهنگی  ادارات و دستگاههای مرتبط قبل از وقوع مخاطرات جوی، جلسه کارگروه بلایای جوی و طوفان استان با حضور مدیر کل مدیریت بحران استانداری و اعضای آن برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان اردبیل؛ سومین جلسه کارگروه بلایای جوی و طوفان روز یکشنبه مورخ 24/06/98  در سالن جلسات اداره کل هوشناسی استان اردبیل برگزار گردید.در این جلسه محمدی مدیرکل هواشناسی استان اردبیل ضمن اشاره به نقش پیش بینی ها، اطلاعیه ها و اخطاریه های جوی در آگاه سازی مردم و مسئولین قبل از وقوع مخاطرات جوی، بر توجه بیش از پیش دستگاهها و سازمانهای ذیربط به اطلاع رسانی های هواشناسی تاکید نمود.

محمدی در ادامه به  اجرای طرح آشکار سازی تغییر اقلیم در استان اردبیل اشاره نمود و گفت پایش مخاطرات جوی رخ داده در استان و بروز رسانی بانک داده مخاطرات جوی و خسارات حاصله ،بطور مستمر توسط هواشناسی استان صورت می گیرد. محمدی همچنین از برگزاری دو دوره آموزشی مرتبط با مدیریت بحران برای پرسنل هواسناسی و اعضاء کارگروه بلایای جوی و طوفان  استان خبرداد

  عبدالعلی پور مدیرکل مدیریت بحران استانداری  نیز با اشاره به نقش و جایگاه هواشناسی در اطلاع رسانی مخاطرات جوی، از شرکت توزیع نیروی برق استان و شهرداریها خواست با هماهنگی هواشناسی استان در بازه زمانی مناسب و قبل از شروع بارش برف نسبت به شاخه زنی درختان جهت جلوگیری از قطع برق اقدام نمایند.

در پایان شرکت توزیع نیروی برق و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گزارشی از اقدامات انجام شده در ارتباط با وظائف کارگروه ارایه نمودند.

 

 

 
 

 

منبع خبر:

روابط عمومی هواشناسی استان اردبیل

جايگاه اينترنتي خبر :

http://www.ardebilmet.ir/to/khbar/1398/1398-06-25(bohran-jalase).htm

تاريخ درج خبر :

26 / 06 / 1398