صفحه نخست

تازه های هواشناسی

اخبار و رویدادهای هواشناسی

 

 

برگزاری چهارمین جلسه کارگروه بلایای جوی و توفان استان اردبیل

جلسه کارگروه بلایای جوی و توفان استان اردبیل با حضور اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران استان در اداره کل هواشناسی استان اردبیل برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان اردبیل؛ سیاوش محمدی، مدیرکل هواشناسی و رئیس کارگروه تخصصی بلایای جوی و توفان استان اردبیل، گزارشی از وضعیت بارش سال جاری و مقایسه با سال گذشته و بلند مدت ارائه دادند. وی به برگزاری کارگاه آموزشی "آشنایی با رادار،  ماهواره هواشناسی و محصولات آن در مدیریت ریسک مخاطرات جوی" برای اعضای مدیریت بحران هواشناسی استان در تاریخ 10آذر ماه 1398 اشاره نمودند.

در این جلسه شهرام کوثری مهر سرپرست گروه پیش­بینی اداره کل هواشناسی استان، گزارشی از ورود سامانه بارشی و نحوه فعالیت این سامانه را ارایه نمودنند.

در ادامه محمد اقبالی جانشین پلیس راه استان، درباره شرایط گردنه ها و محورهای مواصلاتی و همچنین گردنه های مشکل ساز توضیح دادند و از تمهیدات پلیس راه استان برای اطلاع رسانی درباره وضعیت جاده های استان و تاکید بر ایستگاههای جاده ای همچون سالهای قبل خبر دادند. 

علی رحمتی مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان، گزارش کاملی از تجهیزات و ماشین آلات برای تسهیل در تردد جاده های مواصلاتی استان را ارائه دادند. ایشان از آمادگی اکیپ های راهداری و تهیه شن و نمک مکفی در انبارهای این ارگان، خرید 20 هزار تن شن و نمک وآماده سازی 100 دستگاه ماشین آلات استیجاری برای برف روبی از جاده های استان خبر دادند.

در پایان جلسه فرهاد عبدالعلی پور مدیر کل مدیریت بحران استانداری استان، با جمع بندی نظرات کارشناسی و تکمیلی، بر جدی گرفتن توصیه های کارگروه و اطلاع رسانی مناسب تاکید کردند.ایشان همچنین آمادگی دستگاههای ذیربط و اطلاع رسانی تعطیلی مدارس را در زمان مناسب خواستار شدند.

 

 

 

 

 
 

 

منبع خبر:

روابط عمومی هواشناسی استان اردبیل

جايگاه اينترنتي خبر :

http://www.ardebilmet.ir/to/khbar/1398/1398-09-24(hava-rah).htm

تاريخ درج خبر :

24 / 09 / 1398